Základná umelecká škola Bojnice
Hlavná stránka

MUZIKÁL 2018

O MUZIKÁLE „KTO DOSTANE BOJNICKÝ ZÁMOK?“

Pôvodný slovenský muzikál „KTO DOSTANE BOJNICKÝ ZÁMOK?“  je dielom scenáristu a textára Miroslava Záhorského , hudbu skomponoval Jozef Baláž a jednou skladbou prispel Štefan Vida ml.

Režisérkou muzikálu je Kvetoslava Boráková. Hlavné postavy stvárňujú Marián Chlpek, Katarína Lekýrová, Marek Bakyta, Andrea Mokrá, Tomáš Kozák, Peter Čertík, Silvia Schniererová, Chiara Mederová, Jozef Husár, Andrea Čiscoňová, Olena Turas,  Tomáš Borko, Adam Cibulka, Lujza Pipíšková, Romy Bednárová, Soňa Findorová, Lukáš Borko, Natália Kaprálová, Zuzana Baginová.

Tanečnú zložku pripravujú Dárius Štrba, Jana Heráková a Jana Klečáneková s najlepšími tanečnými skupinami ZUŠ Bojnice. Scénu pripravil Miroslav Soukup.

Raritou je „živý“ 40 členný komorný orchester, zložený z profesionálnych hudobníkov, pedagógov a žiakov ZUŠ Bojnice. Dirigentom orchestra je Mgr.art. Jozef Hepner - mladý absolvent dirigovania VŠMU Bratislava a v súčasnej dobe dirigent Vojenskej hudby OS Bratislava.

Premiéra diela bude 16.6.2018 v Kultúrnom centre Bojnice na slávnostnom programe Mesta Bojnice pri príležitosti  905. výročia prvej písomnej zmienky o Bojniciach v Zoborskej listine.

Na projekte spolupracujú: Mesto Bojnice, Kultúrne centrum Bojnice, Základná umelecká škola Bojnice, SNM – zámok Bojnice, Sokoliari Aquila Bojnice – Jozef Tomík a ďalší.

klik na obrázok - odkaz na fotogalériu

Informácie

PREMIÉRA: 16.6.2018 v Kultúrnom centre Bojnice