• MAGURANKA JUNIOR - dychový orchester

"Dychový orchester

MAGURANKA JUNIOR"

Dychové oddelenie dosahovalo vždy výborné  výchovno – vzdelávacie výsledky.

Je založené na bohatej tradícii dychových orchestrov  v Bojniciach a v celom okrese.

ZUŠ v Bojniciach je jednou z mála, snáď jedinou ZUŠ na Slovensku, ktorá sa môže

pochváliť hneď niekoľkými dychovými orchestrami, v ktorých sa môžu žiaci uplatniť.

Tieto orchestre dosahujú hlavne v poslednom období výrazné úspechy v Slovenskom i v Európskom meradle.

V dychovom orchestri  Maguranka Junior začínajú mladší žiaci spolu so skúsenejšími hráčmi na dychové a bicie nástroje.

Dychový orchester Maguranka junior sa spolu s mažoretkami pravidelne zúčastňuje zahraničných zájazdov do Francúzska,

Chorvátska, Česka, Rakúska a Poľska .Vo Francúzsku orchester účinkoval už vo viacerých mestách ako napr. :

Paríž, Orleans, Lemans, Nice, Monako, Albi, Lyon..

V rôznych Chorvátskych letoviskách dychový orchester Maguranka junior spolu s mažoretkami často otvára letnú sezónu.

*****************************************************************************

22.9.2023 Na skúške Maguranky Junior nás navštívil nestor hry na trúbke na Slovensku prof. Kamil Roško . Veľmi si vážime tejto návštevy. Žiaci a pedagógovia mali možnosť diskutovať a dozvedieť sa opäť niečo nové a zaujímavé. Ďakujeme.

*****************************************************************************

26.11.2022 Katarínsky koncert v Kanianke.

*****************************************************************************

*21.5. - 22.5.2022 na celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke dychovej hudby OdDychpoDych v Púchove získal dychový orchester Maguranka Junior zlaté pásmo. Za spevácke výkony boli ocenení: Adam Rázga, Tanya Vážanová, Soňa Findorová a Dávid Špeťko.

VIAC FOTO:

29.4.2022 Srdečne Vás pozývame do Nitrianskeho Pravna na prvý koncert novej zostavy Maguranky Junior

s mladými spevákmi a hudobníkmi vo veku 8-14 rokov.

2000 - 2020

20. výročie vzniku Dychového orchestra Maguranka Junior

14.2.2020 Dychový orchester Maguranka Junior pri príležitosti 20.výročia vzniku bol ocenený Regionálnym kultúrnym centrom v Prievidzi.

Maguranka Junior - 1999 - prvý koncert Kanianka

Maguranka Junior 20.výročie vzniku orchestra - Koncert v Kanianke 23.11.2019

link na fotografie:

Maguranka Junior - Festival dychových hudieb Bojnice 18.5.2019

***********************************************

*8.3.2019 - 11.3.2019 sa Maguranka Junior zúčastnila  v Taliansku

na Festivale kvetov v San Reme

fotoalbum:

***********************************************

*10.11.2018 Dychový orchester Maguranka Junior získal zlaté pásmo na Celoslovenskej súťaži detských a mládežníckych dychových orchestrov FestMlaDych v Dolnej Súči.

****************************************************************

Maguranka Junior  - omladené obsadenie -

vystúpenie v Kostole v Kanianke 22.10.2017

**********************************************

*2.6.2012 - Školský dychový orchester Maguranka Junior sa stal Laureátom  Celoslovenskej súťaže detských a mládežníckych dychových orchestrov  Hečkova  Súča  2012 - v kategórii detských orchestrov. Ocenenia získali aj sólisti speváci - Júlia Kramárová a Radovan Dávid Kúdelka za pozoruhodný spevácky výkon a klarinetistky Lenka Balážová a Martina Buliková za pozoruhodný inštrumentálny výkon.

*****************************

*6.5 2012 DDH MAGURANKA JUNIOR získala na Krajskej prehliadke detských dychových orchestrov v Bojniciach - Zlaté pásmo Cum laude

*****************************

Školský dychový orchester v Chorvátsku.

Detský dychový orchester ZUŠ Bojnice sa v dňoch 30.5. – 7.6. 2011 zúčastnil zahraničného zájazdu do Chorvátskeho letoviska Vodice. Zúčastnili sa ho žiaci vo veku od 10 – 15 rokov. Počas týždňového pobytu vo Vodiciach sa žiaci aktívne pripravovali na koncertné vystúpenie  pri príležitosti otvorenia letnej turistickej sezóny. Orchester absolvoval 2 koncerty v centre Vodíc.Predstavil sa skladbami  svetových autorov, ale aj typickými slovenskými ľudovým piesňami. Najväčší úspech zožali mladí hudobníci so skladbou z opery Nabuco  J.Verdiho. Okrem muzicírovania si žiaci užili i teplého slniečka  a mnohí mali možnosť po prvý krát  zaplávať si v mori. S odstupom času všetci žiaci skonštatovali, že by si takýto zájazd v budúcnosti veľmi radi zopakovali. Pre vedenie súboru je to zaväzujúce a dobrá morálna odmena za zodpovedne odvedenú prácu. Zájazdu sa ako pedagogický dozor zúčastnili : Mgr.art. Stanislav Mokrý – dirigent orchestra, Peter Bielický – vedúci orchestra, Andrej Razga – pedagóg a Anton Pös – pedagóg. Touto cestou sa im chcem poďakovať za zodpovedne plnenie svojich povinnosti počas celého zájazdu. Tiež ďakujem lekárom: MUDr. Miroslave Tvrdíkovej a MUDr. Emilovi Tvrdíkovi  za zodpovedný dohľad nad zdravím zúčastnených.

Mgr.art.Jozef Baláž riaditeľ

ZUŠ Bojnice