• Profil pedagóga

LENKA BALÁŽOVÁ

hra na klarinet a saxofón

Vzdelanie

Hudbe sa venujem už detstva. Na klarinete som začala htať ako 10 – ročná v Základnej umeleckej škole v Bojniciach. V rokoch 2008 – 2014 som ďalej v štúdiu pokračovala na Konzervatóriu v Žiline, pod pedagogickým vedením Mgr.art. Pavla Šeligu. V súčasnosti študujem na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, v klarinetovej triede Prof. Alexandra Stepanova, CSc.

Umelecká  činnosť

Spolupracovala som so Symfonickým orchestrom Konzervatória Žilina, Dychovým orchestrom Maguranka Junior, Dychovou hudbou Maguranka, Big Bandom Slovakia, Veľkým dychovým orchestrom Hornonitrie,Slovenským mládežníckym orchestrom, hudobným zoskupením Ecetera band, klarinetovým kvartetom Anima, Dychovým triom Classico a Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Od roku 2012 sa venujem pedagogickej činnosti.