• Profil pedagóga

Mgr.art.STANISLAV MOKRÝ

pedagóg hry na klarinet

Pochádzam z obce Nedožery – Brezany, kde som prežil detstvo a ukončil základnú školu. Hre na klarinete sa venujem od 9. rokov. Navštevoval som vtedajšiu ĽŠU v Novákoch, neskôr v Prievidzi u pána učiteľa Róberta Berkyho. V rokoch 1985 až 1991 som bol študentom Konzervatória v Žiline v klarinetovej triede prof. Pavla Bienika. V roku 2009 som ukončil štúdiu na FMU AU v Banskej Bystrici v špecializácii hra na klarinete u Mgr. art. Jozefa Luptáčika ml. a Mgrt. art. Mateja Drličku. Moja profesionálna kariéra je spätá s Vojenskou hudbou v Trenčíne, kde som pôsobil ako hráč a neskôr dirigent 18 rokov. Hral som v mnohých dychových telesách, s ktorými som mal možnosť precestovať takmer celú Európu (Rusko, Švédsko, Dánsko Holandsko, Belgicko ...). V súčasnosi hrám v moravskej dychovej hudbe „Straňanka“.

Svoje skúsenosti dnes odovzdávam žiakom ako pedagóg v ZUŠ Bojnice a SZUŠ Omšenie.